Від вибору міста на тілі до правильного вибору термометра - ми покажемо вам, як правильно виміряти температуру тіла. Ви також дізнаєтесь, чому не слід плутати технічну точність та клінічну надійність вимірювань.
Вимірювання температури ректально є найбільш надійним способом отримання точного значення температури
Нормальний діапазон температури становить приблизно 36,2 ° С і 37,7 ° С.
У жінок, які вимірюють температуру вагінально у порівнянні з ректальним вимірюванням, значення вимірювання трохи нижчі - в середньому на 0,1 - 0,3 °С.
Оральне вимірювання можна проводити як вимірювання за щокою або як вимірювання під язиком. В обох випадках виміряна температура нижча за вимірюване значення ректального вимірювання - приблизно на 0,3°С - 0,8°С. При цьому під'язикове вимірювання краще, ніж вимірювання за щокою.
Вимірювання температури поверхні тіла, як правило, проводиться медичним персоналом під пахвою (аксилярне вимірювання) і в паху. Відповідна кінцівка притискається до тіла, щоб зменшити можливий вплив температури навколишнього середовища. Однак це можливо тільки до певної маси тіла, і цей тип виміру також займає багато часу.
У дорослих хворих температура при аксилярному вимірюванні нижче, ніж при ректальному вимірюванні - приблизно на 0,5 ° С - 1,5 °С! У дітей, різниця між значеннями ректального вимірювання менша.
Існують різні види термометрів в залежності від тієї області тіла, де ви хочете проводити вимірювання
В данному випадку, температура барабанної перетинки вимірюється інфрачервоним датчиком.Верхівка термометра просто вставляється в вушний канал, а результат вимірювання надається всього за одну секунду! Крім простоти використання, цей метод вимірювання також дуже надійний - за умови, що надійність була клінічно доведена. Ретельно сконструйовані вушні термометри міряють з дуже високим ступенем точності і мають низький зміст результатів. Оптимальна форма термометра є необхідною умовою точного вимірювання у немовлят та дітей.
Цей термометр сприймається як найменш шкідливий і, отже, самий зручний спосіб вимірювання температури тіла. Лобний термометр розміщується на чолі пацієнта. Інфрачервоний датчик виявляє найвищу вимірювану величину, а другий датчик вимірює температуру навколишнього середовища. Різниця між цими двома виміряними значеннями, з урахуванням клінічних розрахунків вимірювання, дає температуру тіла, яка відображається на ЖК-дисплеї.
Важливо відрізняти технічну точність, з якою термометр приймає значення, і клінічну надійність конкретного методу вимірювання. Точність термометра визначається в ідеальних умовах відповідно до технічних норм, щоб гарантувати якість вимірювального приладу. Сучасні високоякісні термометри міряють з точністю +/- 0,1 ° С.
Не слід плутати технічну точність та клінічну надійність при використанні термометра. Температура організму людини змінюється залежно від того, де на тілі вимірюється температура і час вимірювання. Це пов'язано з фізіологічними факторами і має відрізнятися від несправності термометра. Точність вимірювання в першу чергу залежить від правильності використання термометра (див. Інструкцію з експлуатації!).
Дотримуйтесь наступного: вимірювання температури тіла завжди залежить від того, де проводиться вимірювання. Всупереч поширеній думці, немає "нормальної температури".