Відповіді та питання щодо моніторингу пікових потоків.
Тільки за допомогою моніторинга пікового потоку можна дотримуватися сучасних планів контролю астми. Моніторинг дає пацієнту кращу, більш ранню та більш об'єктивну інформацію, щоб знайти проблеми з диханням, перш ніж почнуться хрипи та кашель.
Лікарі зазвичай рекомендують проводити одне вимірювання вранці та одне ввечорі щоденно. Вимірювання також слід проводити, коли погано себе почуваєте або виникає задишка. Завжди проводьте вимірювання, перш ніж вдихати будь-які призначені ліки.
Вашого лікаря цікавить тільки значення МАКСИМАЛЬНОГО пікового потоку, досягнутого під час сеансу вимірювання. Будь ласка, повторіть вимірювання, доки ви не відчуєте, що ви отримали найкращий результат для цього сеансу. У випадку зниження результатів при кожному наступному вимірюванні зверніться до лікаря. Це може бути ознакою нестабільної астми.
Кашель під час вимірювання може спричинити помилково низькі результати, тому завжди повторюйте вимірювання. Якщо ви хочете проводити безперервні вимірювання послідовно, то обов'язково повинні достатньо відрочити після кожного вимірювання, щоб забезпечити точні результати.
Зверніть увагу, що низькі пікові потоки вказують на несподіваний приступ астми, навіть якщо симптоми не відчуваються!
Схема "світлофор" дозволяє пацієнту самостійно оцінювати виміряні значення, щоб стежити за прогресуванням захворювання. Самооцінка дає змогу пацієнтам контролювати астматичні захворювання в тісному співробітництві з лікарем.
Пристрій Microlife PF100 використовується для вимірювання «пікового експіраторного потоку» (PEF) і примусового видиху в 1 секунду (FEV1) у дітей і дорослих.
Піковий поток (PEF) та примусовий експіраторний обсяг за 1 секунду (FEV1) можуть свідчити про те, наскільки добре дихають легені шляхом моніторингу потоку повітря. Лікарі можуть спостерігати за змінами в повітряному потоці і реєструвати результати. Автоматична пам'ять зберігає показання та забезпечує легкий доступ до останніх 240 показань разом з часом та датою.
Схема "світлофор" дозволяє пацієнту самостійно оцінювати виміряні значення, щоб стежити за прогресуванням захворювання. Самооцінка дає змогу пацієнтам контролювати астматичні захворювання в тісному співробітництві з лікарем. Лікар визначає зелену, жовту та червону області для показань пікового потоку пацієнта і визначає пацієнтові особисте найкраще значення . Це найвище значення, яке пацієнт може досягти в оптимальних умовах (без симптомів, добре відчуваючи). [Приклад: 500 л / хв.]
Поки ці значення знаходяться в зеленій зоні, хвороба легенів добре контролюється. Якщо показання часто знаходяться в жовтій області, дозування ліків повинно бути збільшено відповідно до рекомендацій лікаря. Піковий потік, що приводить до червоної зони, небезпечний! Пацієнт повинен діяти так, як рекомендовано лікарем, або вимагати невідкладної медичної допомоги.
Наш вимірювач пікового потоку PF100 призначений для порівняння тестових значень користувача PEF і FEV1 в залежності від його особистого найкращого значення.
Першим кроком є випробування пацієнта наприклад спірометром, щоб отримати повний контроль за станом його легенів. Тоді найкращі значення можна ввести за допомогою Microlife Asthma Analyzer SW в особистий PF 100, що дозволяє використовувати "світлофор" та чітко і ясно показувати пацієнту в якому стані знаходяться її/ його легені.