Артеріальний тиск - одна з основних життєвих ознак.
Артеріальний тиск - це тиск, який надає кров на стінки кровоносних судин. Величина його залежить від діаметру й стану артерій і кількості крові, що протікає по ним за одиницю часу.
Систола (SYS): також відома як верхній артеріальний тиск. Це максимальний тиск, який надає кров на кровоносні судини.
Діастола (DIA): також відома як нижній артеріальний тиск. Це мінімальний тиск, який надає кров на кровоносні судини.
Швидкість імпульсу (PUL): це число серцевих скорочень за хвилину.
Через присутність лікаря або медсестри під час вимірювання артеріального тиску в клінічному середовищі, у більшості людей артеріальний тиск вище, ніж вдома. Це називається "ефектом білого халата".
З цієї причини існують різні значення артеріального тиску для вимірювання артеріального тиску в кабінеті лікаря, та у себе вдома.
Сістоличний (SYS) | Діастоличний (DIA) | |
Вдома | ≥ 135 mmHg | ≥ 85 mmHg |
Кабінет лікаря | ≥ 140 mmHg | ≥ 90 mmHg |
Надмірно підвищений артеріальний тиск спочатку впливає на кровоносні судини, роблячи їх стінки більш жорсткими і товстими. У довгостроковій перспективі це може мати серйозні наслідки для органів, таких як серце, мозок або нирки. Високий артеріальний тиск залишається важливим фактором ризику серцево-судинних захворювань. Інсульт та серцевий напад найбільш часто спостерігаються, як наслідки у осіб з недіагностованим високим артеріальним тиском.
Тонометри Microlife виконують вимірювання, застосовуючи так званий «осцилометричний метод». Цей метод добре прийнятий у всьому світі більше 30 років і також використовується в лікарнях, коли артеріальний тиск у пацієнтів інтенсивно перевіряється і має бути дуже точним. Таким чином, артеріальний тиск визначають шляхом аналізу коливань тиску, які можуть бути виміряні протягом періоду ослаблення тиску в манжеті.
Міжнародні організації з гіпертонії рекомендують проводити декілька вимірювань артеріального тиску протягом кількох днів, за аналогічних обставин і в той же час дня (ранку та ввечері), а потім формувати середнє значення цих вимірювань. Це середнє значення представляє індивідуальний артеріальний тиск.
Артеріальний тиск постійно коливається навіть у стані спокою. Отже, лікарі та суспільства з гіпертонії рекомендують робити щонайменше два вимірювання та оцінювати середні результати. Кілька вимірювань дають набагато надійнішу інформацію про артеріальний тиск, ніж лише одне вимірювання.
Microlife рекомендує використовувати тонометри з технологією MAM, за допомогою якої автоматично виконується три вимірювання, а потім відображається середнє значення.
По суті, вимірювання артеріального тиску у себе вдома є найкращою оцінкою значення артеріального тиску людини, ніж його вимірювання в кабінеті лікаря. Однією з причин є те, що багато людей страждають від "ефекту білого халата" в кабінеті лікаря. Однак також спостерігається зворотнє явище: недооцінене значення вимірювання артеріального тиску вдома в порівнянні з вимірюванням в кабінеті лікаря. Це називається маскованою гіпертензією.
Рекомендується, щоб при першому візиті пацієнта лікарі виконували вимірювання на двох руках, щоб визначити, на якій руці вимірювати в майбутньому. Слід робити вимірювання на руці з вищим артеріальним тиском.
Ні в якому разі не слід змінювати дозування запропонованих ліків без консультації з лікарем.